راهنمای نویسندگان

راهنمای نویسندگان

نشریه به منظور گسترش فضای پژوهش و کاوش در زمینۀ آثار کهن ادبی بر پایۀ نسخه های خطی و دستنویس نگهداری شده در مجموعه های شخصی و ملّی، دستاوردهای نوین پژوهشی کاوشگران و پژوهشگران و دانشمندان زبان و ادب فارسی را منتشر می کند. مقالات ارسالی باید دارای شرایط زیر باشد:

 

الف- ویژگی های علمی

 

1- مقاله باید دارای اصالت ( Original Research ) و نوآوری تحلیلی و حاصل تحقیق و پژوهش و کاوش‌ نویسنده یا نویسندگان آن باشد.

 

2- در نگارش مقاله باید روش تحقیق علمی به کار گرفته شده و از منابع معتبر و اصیل استفاده شود.

به منظور احراز ویژگی های برشمردۀ بالا، مقاله پس از دریافت، به هیأت تحریریه نشریه برای بررسی و ارزیابی فرستاده می‌شود و پس از احراز شرایط، از سوی آن هیأت برای داوران علمی نشریه ارسال می شود.

پس از طی فرایند، هیأت تحریریه با نگاه به سنجش داوران در صورت شایستگی علمی، مقاله را مورد پذیرش و در نوبت چاپ قرار می‌دهد.


هزینۀ داوری و انتشار مطابق ابلاغیه کمیسیون نشریات علمی کشور از نویسنده دریافت می گردد و در صورت عدم تأیید مقاله، قابل بازگشت نیست.


شیوه چاپ:

 

مقاله باید در نرم افزار ورد و با فرمت ورد Docx (2016) تهیه و ارسال شود.

 

عنوان مقاله:

عنوان در 1 یا 2 خط، فونت IRNazanin 16pt Bold

 

مشخصات نویسندگان:

به ترتیب: نویسندۀ اول ، نویسندۀ دوم ، و...   (IRNazanin 13 pt, Bold)

 1. مرتبه علمی و دانشگاه نویسندۀ اول (مسؤول مکاتبات)   (IRNazanin 12 pt)

 2. مرتبه علمی و دانشگاه نویسندۀ دوم  (IRNazanin 12 pt)

 3. پست الکترونیکی نویسندگان در ادامه مشخصات آنان درج شود. Email: (Times New roman 12 pt)

به منظور رعایت مقررات داوری دوسو ناشناس، ارسال مشخصات نویسندگان در فایل متن مقاله، ممنوع و موجب رد شدن مقاله می شود.

لازم است مشخصات نویسندگان به صورتی که نام ها در متن و مرتبه علمی و نام دانشگاه و ایمیل در پاورقی هر نام بطور مجزا و مرتب درج شده باشد، ابتدا در بخش نویسندگان در سامانه و سپس در فایل جداگانه که در سامانه مشخص است، بارگذاری کند. در صورت عدم تطابق، مندرجات سامانه بر فایل مشخصات نویسندگان ارجحیت دارد.

 

چکیده

هر مقاله باید دارای یک خلاصه باشد که در یک پاراگراف تهیه گردیده، این بخش باید بصورت مستقل بیانگر موضوع، اهداف، روش تحقیق و دستاوردهای مقاله باشد ولی مقدمه تلقی نمی‌گردد. چکیده حداکثر شامل 300 کلمه در یک یا دو پاراگراف بوده با قلم IRNazanin اندازه 13 برای نوشتار فارسی و با قلم Times New Roman با اندازه 13 برای لغات انگلیسی نوشته شود.

 

کلمات کلیدی:

حداکثر 5 کلمه، مجزا شده با ویرگول، با قلم IRNazanin اندازه 13برای نوشتار فارسی و با قلم Times New Roman با اندازه 13 برای لغات انگلیسی.

 

مقدمه:

با 2 خط فاصله از کلمات کلیدی -  pt 13 IRNazanin حاوی کلیات موضوع مقاله و چارچوب علمی و بیان و ضرورت طرح مسأله می باشد.

 

متن مقاله

متن همچون چکیده، با قلم IRNazanin اندازه 13 و قلم Times New Roman با اندازه 13 برای لغات انگلیسی نوشته شود. عنوان بخش ها و زیر بخش ها ( به عنوان نمونه:1-1- ) باید با قلم IRNazanin اندازه 13شماره گذاری شود.

 

2. ارسال مقالات کامل

متن مقالات توسط داوران مورد ارزیابی قرار می ­گیرد. به این منظور لازم است فایل مقاله که مطابق با ضوابط این راهنما تهیه شده ارسال شود. سایر فرمت‌ها یا ارسال فایل از طریق email قابل پذیرش نمی­ باشد. همچنین فایل مورد نظر باید حاوی متن مقاله و کلیه اجزای آن (در صورت نیاز) شامل شکل‌ها و جدول‌ها باشد.

در هر بخش یا زیربخش یک یا چند بند (پاراگراف) وجود دارد. دقت شود که جملات هر بند زنجیروار به هم مربوط باشند و یک موضوع را دنبال کنند.

 

3.حداکثر صفحات

حداکثر تعداد صفحات  مقاله که شامل متن و کلیه اجزای آن نظیر شکل ها و جداول می­باشد در بخش انواع مقالات تعیین شده است.

 

4. زیرنویس

در صورت نیاز به استفاده از زیرنویس، از فونت(pt 12 IRNazanin) استفاده گردد.

 

5. نتیجه­ گیری

هر مقاله باید با ارائه توضیحات مشخص به جمع­بندی نتایج تحقیق ارائه شده در بخش نتیجه­ گیری بپردازد.

 

6. مراجع

بخش مراجع در انتهای مقاله قرار می‌گیرد و عنوان آن دارای شماره نیست. در نوشتن مراجع ابتدا مراجع فارسی و بعد مراجع انگلیسی را با ذکر شماره و به ترتیب حروف الفبا مرتب نمایید. در مقاله باید به همة مراجع اشاره شود .مشخصات هر مرجع به صورت کامل و در قالب استاندارد زیر ذکر شوند. مراجع فارسی با قلم IRNazanin  نازک اندازه11 و مراجع انگلیسی با قلم  Times New Roman اندازه 10 ذکر شوند.  

 1. نام خانوادگی، نام نویسندگان یا نام موسسه‌ای که نقش نویسنده را دارد، عنوان کامل کتاب، نام خانوادگی، نام مترجمان با قید کلمه ترجمة، نام خانوادگی، شماره جلد، شماره ویرایش، محل نشر، نام ناشر، تاریخ انتشار.

 2. نام خانوادگی، نام نویسندگان، عنوان پایان‌نامه، درجه‌ای که پایان‌نامه برای دریافت آن نوشته شده است، نام دانشگاه، محل دانشگاه، شماره صفحه‌ها، تاریخ انتشار.

 3. نام خانوادگی، نام مجری، عنوان طرح پژوهشی، شماره ثبت، نام کامل سفارش دهنده، محل انجام طرح، تاریخ انجام طرح.

 4. نام خانوادگی، نام نویسندگان، "عنوان مقاله"، نام مجله یا کنفرانس، شماره دوره یا مجله، شماره صفحه‌ها، محل چاپ مجله یا برگزاری کنفرانس، تاریخ انتشار.

 5. G. Eason, B. Noble, and I. N. Sneddon, "On certain integrals of Lipschitz-Hankel type involving products of Bessel functions," Phil. Trans. Roy. Soc. London, vol. A247, pp. 529–551, April 1955.

 6. J. Clerk Maxwell, A Treatise on Electricity and Magnetism, 3rd ed., vol. 2. Oxford: Clarendon, 1892, pp.68–73.

 7. K. Elissa, "Title of paper if known," unpublished.

 8. R. Nicole, "Title of paper with only first word capitalized," J. Name Stand. Abbrev., in press.

 9. Y. Yorozu, M. Hirano, K. Oka, and Y. Tagawa, "Electron spectroscopy studies on magneto-optical media and plastic substrate interface," IEEE Transl. J. Magn. Japan, vol. 2, pp. 740–741, August 1987 [Digests 9th Annual Conf. Magnetics Japan, p. 301, 1982].

7. اشکال و جداول

کلیه شکل‌ها و جداول باید در انتهای متن مقاله و بلافاصله پس از منابع درج شود. شکل‌ها باید از کیفیت کافی برخوردار بوده و واضح و شفاف باشند. تصاویر نیز باید خوانا و واضح باشند. حروف، علائم و عناوین باید به اندازه­ ای انتخاب گردند که خوانا و قابل تفکیک باشند. هر شکل و جدول دارای یک شماره ترتیبی مستقل است که حتما باید در داخل متن به آن ارجاع شده باشد. همچنین هر شکل دارای عنوان مستقلی است که با فونت (pt 13 IRNazanin) در زیر شکل نوشته می­ شود. همچنین هر جدول دارای عنوان مستقلی است که با فونت (pt 13 IRNazanin)  در بالای جدول نوشته می­ شود. یک خط خالی در بالا و پایین اشکال و جداول آن را از بقیه متن جدا می ­کند.